wykład dr Karoliny Zychowicz

Zapraszamy na wykład dr Karoliny Zychowicz, towarzyszący aktualnej dwa razy dwa jest cztery. W wykładzie zostanie przybliżony fenomen polskiej szkoły abstrakcji geometrycznej, której przedstawicielką jest Janina Wierusz-Kowalska.

Janina Wierusz-Kowalska studiowała na Wydziale Wzornictwa oraz Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Uprawia malarstwo, rysunek oraz tkaninę przestrzenną. Jest autorką „Szkoły Sztuki Wizualnej”, dla której napisała autorskie programy. Łączyła w nich sokratejską ideę twórczego dialogu z uniwersalnym kształceniem interdyscyplinarnym, w oparciu o wzory Bauhausu.

Autorka wykładu:

Karolina Zychowicz, dr nauk humanistycznych, historyczka sztuki. W latach 2012-2023 pracowała w dziale zbiorów i inwentarzy Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki jako specjalista ds. Naukowego opracowania kolekcji. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w Instytucie Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego. Autorka licznych publikacji z zakresu polskiej sztuki współczesnej.

Poniedziałek, 5 lutego 2024 roku, godz. 18.00

Wstęp bezpłatny