Dyplom 2023

27.04.2023 – 13.05.2023

27 kwietnia w Muzeum Diecezjalnym w Opolu odbył się wernisaż wystawy Dyplom 2023.

– Otwieramy bardzo ciekawą wystawę w naszym muzeum – prace dyplomowe absolwentów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Opolu. Są to młodzi ludzie – rocznik 2003. To rocznik przełomowy, ostatni, który odbył edukację jeszcze w gimnazjum. Salę wystawową Muzeum Diecezjalnego wypełnili liczni widzowie: przede wszystkim absolwenci liceum plastycznego – autorzy obrazów, instalacji i projektów, ich rodzice, rodzeństwo i przyjaciele.

– Znaleźliśmy się w momencie, w którym kłaniamy się i schodzimy z ekranu. Nasza historia toczy się dalej: w relacjach, które zostały zbudowane w murach naszej szkoły, na zdjęciach, w obrazach, tych namalowanych przez nas tutaj i tych z podręczników, we wspomnieniach, we łzach. Witamy was na premierze dzieła, nad którym pracowaliśmy 4 lata – mówiły Zuzanna Bryk i Alicja Waszczuk podczas wernisażu. (źródło: A. Kerner, „Gość Opolski”, 27.04.2023).

Na wystawie prezentowane są prace malarskie, rysunkowe, rzeźbiarskie oraz projektowe 23 absolwentów liceum plastycznego w Opolu.